Groeirapport van 2022: jaar vol lef

Groeirapport van 2022: jaar vol lef

Ajax Systems is een wereldwijd bedrijf dat al in 169 landen actief is. Maar de oorsprong en de geest van het team liggen in Oekraïne. Ajax Systems heeft vanaf het begin als bedrijf met uitdagingen te maken gehad, maar niemand had verwacht dat de nieuwe uitdaging een grootschalige oorlog zou zijn. Maar zelfs dit weerhield het bedrijf er niet van te groeien, voortdurend samen te werken met partners en de overwinning dichterbij te brengen.

Ondanks alle uitdagingen in 2022 hebben we 35% meer omzet gedraaid en de capaciteit meer dan verdubbeld in vergelijking met vorig jaar. Ook hebben we een fabriek in Turkije geopend, zijn we onze productlijnen blijven uitbreiden en kwamen we snel op stoom.

We zijn sneller en flexibeler geworden. Hier volgen de resultaten van het jaar.

ajax 2022

Ajax Systems aan het begin van een grootschalige oorlog

We richten ons als bedrijf op duurzame ontwikkeling en daarom willen we al geruime tijd onze productie diversifiëren. Toen de grootschalige invasie van Oekraïne begon, hebben we een fabriek geopend in een veiligere regio van het land, hebben we daar nieuwe banen gecreëerd en hebben we veel werknemers verhuisd.

ajax 2022

Het bedrijf slaagde erin de verzendingen in drie weken en de productiecyclus in vijf weken te hervatten. Allemaal met op de achtergrond bombardementen en nieuwe logistieke uitdagingen.

We overwinnen deze uitdagingen samen met ons team en onze partners. Met hun steun blijven we bestaan en doorgroeien.

Start van de productie in Turkije

De opening van de fabriek was al lang voor de oorlog gepland als onderdeel van onze productie-uitbreiding. Nieuwe full-cycle fabrieken vormen altijd een diversificatie van risico’s. We hebben al een eigen logistieke hub in Polen. Na het afwegen van alle opties viel de keuze op Turkije vanwege een combinatie van factoren.

In mei kondigde Ajax Systems de opening aan van de eerste fabriek buiten Oekraïne. In oktober rolde daar de eerste DoorProtect-detector van de band.

De opening van de nieuwe fabriek in Istanbul is een strategische stap om onze productiecapaciteit te diversifiëren. We kozen voor Turkije op basis van verschillende factoren: aanwezigheid van vakmensen in de productiesector, infrastructuur, voorwaarden van de vrije economische zone, belastingniveau, kwaliteit van aannemers en de nabijheid van onze belangrijkste markten. De nieuwe productiefaciliteit zal de ontwikkeling van de Ajax-apparaten verbeteren en de toegang tot nieuwe markten versnellen.

Aleksandr Konotopskyi

CEO van Ajax Systems

Nieuwe markten

Tegen het einde van 2022 is Ajax in de meeste landen van de wereld aanwezig. Het bedrijf betrad de Noord- en Zuid-Amerikaanse markten: de VS, Canada, Argentinië, Uruguay en andere landen in de regio.

Leiders uit de beveiligingsindustrie sluiten zich aan bij het partnernetwerk. Inaxsys is nu de officiële Ajax-distributeur in Canada en SS&SI in de Verenigde Staten. ADI en Wesco werden partners van Ajax Systems in beide landen. Op de Australische markt werkt het bedrijf samen met NAS Australia en SecuSafe. We kondigden partnerschappen aan met Microfal in Uruguay en Getterson in Argentinië. Onder de landen met nieuw toegevoegde distributeurs bevinden zich Letland, Qatar, Saoedi-Arabië, Indonesië en de Filippijnen.

In dit jaar zagen ook vele integraties het levenslicht. SoftGuard, CAMS, Immix, INSOCAM, Solid, LISA: al deze bewakingssoftware is nu geïntegreerd met Ajax. En de meldkamers die de software van Sitasys of AM/Win gebruiken, kunnen alarmen met fotoverificatie van Ajax ontvangen.

1750 bewakingsbedrijven over de hele wereld werken al met Ajax. Dit zijn de grootste bedrijven in de nieuwe markten. In Canada zijn dat CCAQ, Centrale d’Alarme De Bromont, Lanvac, API, SRC, Paladin. In de Verenigde Staten zijn dat Rapid Response, CMS, Centralarm, USA Central Station, Emergency 24, NMC (National Monitoring Center).

Special Event: Levenscomfort

Ondanks alles heeft ons team een vierde Special Event in Oekraïne gefilmd. Na 24 februari konden we even niet meer aan ons levenscomfort denken en moesten we ons richtten op de bescherming van ons land en ons bedrijf. Maar we hebben toch voor levenscomfort gekozen als centraal thema bij de presentatie van de nieuwe Ajax-producten. Bij Ajax gaat het immers altijd om een ambitieuze toekomst, innovaties en technologieën die deze onvolmaakte wereld beter maken.

ajax 2022

Producten die we hebben gepresenteerd:

LightSwitch, een slimme lichtschakelaar. Alle lichtschakelaars hebben een groot aanraakpaneel dat zowel via aanraken als contactloos werkt. U hoeft alleen maar uw hand dichtbij te houden. Met LightSwitch kunt u de verlichting bedienen vanaf uw smartphone. Ook ondersteunt het automatiseringsscenario’s die het leven comfortabeler maken. U geniet van de betrouwbaarheid van een professionele beveiligingsoplossing gecombineerd met de beste gebruikerservaring.

We hebben een geavanceerde reeks technologieën zodat we een uitstekend bedieningsproduct voor de verlichting kunnen maken. Onze systemen worden al in meer dan een miljoen faciliteiten gebruikt, onze gebruikers houden van Ajax en we geloven dat we de manier waarop mensen de verlichting bedienen opnieuw kunnen uitvinden.

Aleksandr Konotopskyi

CEO van Ajax Systems

LifeQuality, is een slimme luchtkwaliteitsmonitor met sensoren voor de temperatuur, luchtvochtigheid en CO2. Het evalueert de dynamiek van de luchtkwaliteit thuis, op kantoor, op de werkplek of in elke andere ruimte. Gebruikers krijgen medische meetnauwkeurigheid, uitgebreide in-app informatie en automatiseringsscenario’s. Een Ajax-beveiligingssysteem met LifeQuality en automatiseringsapparatuur kan nu bijvoorbeeld de ventilatie of luchtbevochtiger inschakelen als de luchtkwaliteitsparameters onaangenaam worden.

FireProtect 2 is het eerste van de zeven apparaten uit de nieuwe Ajax-branddetectorlijn. De gepatenteerde rookkamer hoeft niet regelmatig gereinigd te worden. De bispectrale sensor onderscheidt rook van stoom. Twee thermistoren reageren op brandende kunststoffen en de geavanceerde analyse-algoritmen minimaliseren het risico op een vals alarm. Dit is een betrouwbare brandbeveiliging voor thuis die voldoet aan EN 14604:2005/AC:2008, EN 50291-1:2018 en Q-mark.

WaterStop, is een afsluitklep voor water die u op afstand kunt bedienen vanaf de smartphone. Het apparaat werkt op batterijen of een externe voeding en maakt verbinding met een hub via het Jeweller-radioprotocol. De afsluitklep is voorzien van een Bonomi Industries-klep. De draadloze WaterStop- en LeaksProtect-detectoren en de hub vormen een geautomatiseerd anti-overstromingssysteem.

DIN Holder-beugel om Relay of WallSwitch op een DIN-rail te monteren. Zorgt voor passieve ventilatie van het apparaat, maakt handmatig schakelen van de relais mogelijk, bespaart ruimte en houdt het elektrische paneel overzichtelijk.

PRO Desktop 3.4, is een geavanceerde beveiligingsdienst met onderhoudsrapporten. Met de rapportagefunctionaliteit heeft u alle belangrijke informatie over de geïnstalleerde apparaten in de faciliteit zelf in handen. Een pagina met de hubstatus, communicatiestatus, batterijniveaus van elk apparaat en andere kritieke parameters. Het rapport kan gedownload worden naar een lokale opslag in pdf-formaat, of via Enterprise API aan software van derden geleverd worden.

ajax 2022
Het rapport geeft een volledig inzicht in de vraag of het systeem onderhoud nodig heeft

Temperatuurscenario’s. Veel van de Ajax-apparaten gaven de omgevingstemperatuur weer in de app, maar deze informatie kon alleen worden bekeken. Nu kan het ook temperatuurscenario’s uitvoeren. Dat betekent dat u de verwarming kunt inschakelen als, bijvoorbeeld, de temperatuur in drie detectoren in de kamer onder de 15 graden daalt.

Toegangscodes bediendeel voor niet-geregistreerde gebruikers. Via deze functie kunt u een persoon of bedrijf een aparte toegangscode toewijzen in de hubinstellingen zonder dat u een Ajax-account hoeft aan te maken. Het is dus niet nodig om kantoorwerknemers, schoonmaakbedrijven of makelaars in de Ajax-app te registreren. Wanneer een bepaalde code wordt gebruikt, verschijnt die met de gebruikersnaam in de eventlog en wordt er een pushmelding verstuurd.

Co-branded app voor partners van Ajax Systems. Een nieuwe digitale tool voor beveiligingsbedrijven of servicebedrijven om de naamsbekendheid te vergroten en betalingsherinneringen te automatiseren. De app toont het bedrijfslogo en informatie over het saldo van de klant.

ajax 2022

Het team heeft ook de gebruikersinteractie met de apps opnieuw vormgegeven. We hebben rekening gehouden met moderne trends en natuurlijke kenmerken van menselijke interactie met interfaces. De teksten zijn contrastrijker geworden, elke beveiligingsmodus heeft een eigen kleur en de bediening van de automatiseringsapparaten (relais, slimme stopcontacten en schakelaars) staat nu in een apart menu.

Ajax-apps worden nog handiger

Bekijk de volledige video van het Ajax Special Event: levenscomfort

👉 Lees het artikel Special Event: Levenscomfort

Kansen voor partners

De filosofie met betrekking tot comfort breidde uit naar de software, zakelijke activiteiten en dagelijkse werkzaamheden met partners. Het bedrijf heeft twee partnerprogramma’s ontwikkeld: voor distributeurs en installatie- en beveiligingsbedrijven. De partners van Ajax Systems krijgen daardoor hulp bij het uitbouwen van hun bedrijf, bij het installeren van meer systemen en bij het verhogen van de gemiddelde rekening.

Nu hebben we de Ajax Partner Portal. Bekijk uw voortgang in het stimuleringsprogramma, volg de evenementenkalender in uw regio en beheer de informatie over uw bedrijf in uw profiel. Al deze informatie is steeds binnen handbereik in het account van de partner.

ajax 2022
Persoonlijke account van partner

Partner Portal vormt de overgang van het tijdperk van de correspondentie naar de digitale dienstverlening. In 2022 werd toegang verleend aan het Verenigd Koninkrijk, Italië, Spanje, Portugal, Scandinavië en de Benelux. Het portaal en de nieuwe partnerprogramma’s zullen in 2023 beschikbaar zijn voor alle landen waar Ajax aanwezig is.

We hebben het op Ajax gebaseerde opleidingssysteem opnieuw opgebouwd en de Ajax Academy gelanceerd. In de Academy leggen onze experts de functies van het systeem uit, bespreken ze apparaten en de bijzonderheden van het werken ermee, en delen ze de geheimen van de interactie met de klant.

Overal ter wereld krijgen partners van Ajax Systems dezelfde ervaring en kennis, ongeacht de opleidingsvorm: offline evenementen, webinars of videolessen. Voor alle partners worden uniforme testnormen ingevoerd.

ajax 2022

Ajax Systems biedt partners toegang tot een enorme database met werkmateriaal en ondersteuning van het grootste marketingteam in de branche.

Klantverhalen

Klantverhalen is een nieuwe sectie op onze website. Hier delen we de verscheidenheid aan gebruikerscases voor de implementatie van Ajax-systemen wereldwijd.

Het microklimaatsysteem op een boerderij, de beveiliging van jachten, grote buitenterreinen of museumstukken, en het voorkomen van brandstofdiefstal uit vrachtwagens, dit alles ontkracht de mythe dat Ajax alleen een alarm voor woningen is.

Klantverhalen is een hulpmiddel dat potentiële klanten visueel overtuigt.

ajax 2022

Enkele voorbeelden:

👉 Beveiliging tegen brandstofdiefstal
👉 Paddenstoelenkwekerij: kassen beschermen en het gewas in stand houden
👉 Veilige en slimme kantoren: renovatie in de stijl van MacPaw
👉 De markt voor scheepsbeveiliging op de kop zetten
👉 Safer Pod S1 vormt de toekomst voor beveiliging op bouwplaatsen

Als u een interessant voltooid project heeft, deel dan uw verhaal.

Erkenning en onderscheidingen

Ajax Systems behaalde een plek in de finale van de 2022 Security & Fire Excellence Awards in de volgende 3 categorieën:

  • Security Hardware / Software Manufacturer of the Year (Fabrikant van het jaar voor beveiligingshardware en -software) — Ajax Systems.
  • Security Hardware Product Innovation of the Year (Productinnovatie van het jaar voor beveiligingshardware) — Ajax Systems met DualCurtain Outdoor.
  • Security Software Product or Software As A Service Of The Year (Beveiligingssoftwareproduct of software als dienst van het jaar) — Ajax Systems met PRO Desktop 3.2.

We zijn blij met de erkenning door de Britse beveiligingsgemeenschap.

ajax 2022

De prestigieuze GIT Security Award 2023 gaat naar de MotionCam Outdoor-detector. Dit is een jaarlijkse lezersprijs van de Duitse uitgeverij Wiley-VCH Publishing. Lezers van over de hele wereld stemmen online op het product met de beste innovatie, gebruikerservaring en uniek aanbod op de markt.

ajax 2022

Sterke gemeenschap

In 2022 werd Ajax voorgesteld op 51 tentoonstellingen in 32 landen. Ajax Systems nam aan 27 beurzen deel als verkoper, terwijl de partners op alle andere beurzen de producten voorstelden. De partners hielden ook 263 evenementen in 33 landen.

We zijn niet gestopt met de offline evenementen, zelfs niet in Oekraïne. Uiteraard wel met inachtneming van alle veiligheidsregels in oorlogstijd.

Op 20 december hield het bedrijf een partnerseminar in Kiev, het laatste in een reeks Oekraïense evenementen en het eerste in de hoofdstad sinds 3 jaar. De tournee door Oekraïne vond plaats in 9 steden en trok ongeveer 1000 bezoekers.

Daarnaast hielden we 169 webinars op technisch en zakelijk gebied, die wereldwijd 15.780 keer werden bekeken.

ajax 2022

Team

Ajax Systems blijft mensen aannemen en krimpt niet in. In plaats daarvan groeit het bedrijf snel en investeert het in personeel. Het team verenigt professionals met een unieke vaardigheid om in oorlogsomstandigheden te werken en een hoge efficiëntie te handhaven.

In 2022 bestond het team van Ajax uit 2.620 medewerkers, 877 meer dan het jaar ervoor.

Ook de internationale vestigingen blijven uitbreiden, met ervaren vertegenwoordigers uit de sector die de teams in hun regio’s komen versterken.

We nodigen u uit om de vacatures bij Ajax Systems te bekijken.

Air Alert-app

Sinds het begin van de oorlog denkt het bedrijf actief na over hoe we kunnen helpen. Ajax Systems volbrengt met zijn technologieën een veiligheidsmissie, die de imperfecte wereld veiliger maakt. In samenwerking met Stfalcon en met de steun van het Ministerie van Digitale Transformatie van Oekraïne hebben we de Air Alert-app ontwikkeld. De app is tot op vandaag al 14.5 miljoen keer gedownload. De app wordt vermeld in nieuwsberichten in Europa, Japan en de VS. En in Oekraïne redt het mensenlevens.

ajax 2022

Het team van Ajax Systems heeft de oplossing geïmplementeerd om het publiek via de Ajax-beveiligingssystemen op de hoogte te stellen van oorlogsalarmen. Vooral voor grote ondernemingen en kantoren met veel mensen zijn snelle waarschuwingen essentieel. In scholen, kleuterscholen en universiteiten zijn dergelijke waarschuwingen verplicht gesteld door de Staatsnooddienst van Oekraïne.

Via de Enterprise API-interface worden meldingen rechtstreeks naar de Ajax-beveiligingssystemen gestuurd. Luide HomeSiren– en StreetSiren-sirenes worden door het alarm geactiveerd.

Het team let er extra op dat de waarschuwingsmeldingen niet eng zijn. Nu is de stem van de Air Alert-app Mark Hamill, die Luke Skywalker speelt in Star Wars. Als het alarm voorbij is, roept de acteur op tot donaties om drones te kopen voor het Oekraïense leger.

De update is handig voor journalisten, internationale missies en iedereen die momenteel in Oekraïne werkt. Ook mensen in andere landen kunnen de app downloaden om te voelen wat de Oekraïners doormaken.

Dit is voor ons meer dan alleen een update van een app. Het maakt onderdeel uit van het werk aan het informatiefront en een mogelijkheid om de strijdkrachten van Oekraïne te helpen effectief te blijven vechten. Helaas zijn luchtalarmen voor de Oekraïners nog steeds de realiteit, en we hebben voortdurend hulp nodig van het Westen. We hopen dat de Engelse versie van de app de aandacht van buitenlanders zal vestigen op de oorlog in Oekraïne en hen zal aanmoedigen onze verdedigers te steunen. We danken de UNITED24-partners en wereldlegende Mark Hamill voor hun betrokkenheid en onvermoeibare inzet voor de overwinning.

Valentyn Hrytsenko

CMO bij Ajax Systems

ajax 2022

De Air Alert-app is beschikbaar in de Google Play Market, AppStore en Huawei AppGallery.

Bovendien gebruikt Google aan zijn kant de Ajax-infrastructuur voor afzonderlijke waarschuwingen. Daardoor ontvangen gebruikers van Android-smartphones meldingen, zelfs als ze de Air Alert-app niet geïnstalleerd hebben.

Niet te stoppen

Ondanks alles ontwikkelen we ons bedrijf, voorzien we risico’s en maken we plannen voor een snelle groei.

Ajax Systems is een systematisch en gecoördineerd bedrijf. Controle en beveiliging zitten in het DNA van het bedrijf. Deze aanpak heeft ons verenigd en ons zelfs klaar gemaakt voor een oorlog. Het team ontwikkelt het product voortdurend. De productie groeit, partijen producten worden naar alle uithoeken van de wereld verzonden, de infrastructuur is stabiel, de klantenservice werkt 24/7, we introduceren nieuwe initiatieven om partners te ondersteunen en nog veel meer. Dankzij veilig verspreide servers buiten Oekraïne en gediversifieerde productie zijn wij bestand tegen diverse gevaren.

Nu zijn we er niet alleen van overtuigd dat we klaar zijn om ons te ontwikkelen, zelfs in de meest uitdagende omstandigheden. We hebben het bewezen in reële omstandigheden.

2023 wordt het jaar van een grote overwinning voor Oekraïne en Ajax Systems zal blijven groeien en zijn doelen bereiken.


👉 Groeiverslag 2021
👉 Groeiverslag 2020